Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Львові виконають 13 симфонію Шостаковича «Бабин Яр»

Вже завтра, 20 вересня, у Львівській філармонії розпочнеться фестиваль «Єврейські мотиви у європейській симфонічній класиці та традиційна клезмерська музика І». «Ми знаємо про єврейську народну музику, але цього разу нам захотілося уявити, яка вона, єврейська музика в класиці», – зазначив під час прес-конференції Генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

Фестиваль складатиметься з чотирьох концертів, які відбудуться 20 вересня, 16, 21 та 28 жовтня.

Завтра, 20 вересня, Львів зможе почути останнього клезмера Галичини Леопольда Козловського, який нині мешкає в Кракові і є єдиним автентичним виконавцем клезмерської музики, що народився до Другої світової війни.

Маестро, якому уже виповнилося 95 років, привезе до Львова свій музичний театр, який виконає твори на івриті і польською мовою.

Другий концерт «Єврейські традиції», який можна буде відвідати 16 жовтня, відбудеться за участі колективу «Ломага Бенд», який продемонструє драйвове виконання клезмерської музики.

Під час третього концерту до уваги львів’ян – віртуоз-баяніст Борис Малковський та Молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів». Він відомий як один з кращих виконавців етнічної музики останнього десятиліття.

Концерт 28 жовтня стане даниною пам’яті жертв Голокосту. У програмі «Голокост: питання пам’яті та сумління» виступлять камерний хор «Глорія» та Молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під батурою Володимира Сивохіпа за участі польського соліста Богдана Артура Макаля. Музиканти виконають один з найбільш драматичних творів Дмитра Шостаковича, Симфонію № 13 «Бабин Яр». Глядачам також демонструватимуть документальні кадри, які закарбували трагічну сторінку історії єврейського народу.

«Виконання цієї симфонії – це наче попросити пробачення у єврейського народу за все, що йому було заподіяно», – зазначив Володимир Ситвохіп.

Довідка.

Клезмер – традиційна нелітургійна музика східноєвропейських євреїв, а також особливий стиль її виконання. Першопочатково клезмерська музика виконувалась на весіллях, через те структурно відповідає традиційній шлюбній обрядовості. Тривалий час клезмерська музика, подібно до інших фольклорних традицій, передавалася з покоління в покоління, від батька до сина, таким чином навіть утворювались цілі династії клезмерських музикантів (прикладом цьому може бути Леопольд Козловський, що походив з Перемишлян Львівської області, представник місцевої клезмерської династії Брендвейнів). Термін «клезмерська музика» в науковий обіг був введений радянським музикознавцем Мойсеєм Береговським близько 1938 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ